AK Parti'den Kritik Seçim Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, katıldığı bir programda yerel seçim hazırlıklarına yönelik soruları cevapladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, katıldığı bir programda yerel seçim hazırlıklarına yönelik soruları cevapladı. Konuşmadan satır başları şu şekilde;

ÖNCE EHLİYET VE LİYAKAT

'Senelerdir her yerde anket çalışması yapıyoruz. Başkan’ın performansını, giyim kuşamını, vatandaşla arasını da soruyoruz. Teşkilat görüşleri de alınıyor. Birkaç aydır da arazi de vatandaş birebir dinlendi ve bir kanaat oluştu. Değişecekse ne tür özellikler aranacak gibi. Yeni bir arkadaşla yola çıkacaksak birinci olay ehliyet ve liyakat olacak. Bazı arkadaşlar yalnızca halkla ilişkilerle işi yürütüyor ama şehre hiçbir şey katmıyor, arkası yok. Sürpriz isimler de var, bazı şehirlerde yeni anketler olacak. Partinin oyları ve sapmaları da tespit ediyoruz. Mevcut başkana oy verip vermeyeceği de soruluyor. Vatandaşta müthiş bir değişim arzusu var. Karşılığı olan insanlar bekliyor. İttifak, pazarlık, uzlaşı üzerine araziye sürülen insanları istemiyorlar.

BİR ÇOK ADAY NETLEŞTİ

Birçok ili ilçelerine kadar belirledik, dosyaları Cumhurbaşkanına iletecek şekilde tutuyoruz. İl ilçe düzeyinde bizde raporlar hazır, nasıl bir takvim işlenir ve sunum olur bilemem. Cumhurbaşkanımızın bileceği bir mevzu. İlerleyen haftada belediye başkan adayları için ilk açıklamalar yapılabilir. Sıkı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çoğu bitti. 'Haydi' denildiğinde açıklanabilecek vaziyete geldi.

ADAYLIK AÇIKLAMASI

'İstanbul milyonlarca insanı ilgilendiriyor. Tüm dünyanın gözü önünde olan bir şehir. Orası bizim için çok öenmli, senelerdir bizde. Ufak tefek şikayetler tabiki olacak. Ehliyetli ve liyakatlı birini getireceğiz. Başka partiler gibi pazarlıkla belirlemeyeceğiz. Şöhretli bir iki kişiyi koymak çok basit bizim açımızdan. Ankara içinde aynı şeyler geçerli. Çevreden göç alan, 5 milyonu aşmış bir il. Ankara'yı ileriye götürecek bir isim olması gerek. Partinin usullleri içerisinde müracaatları alıyoruz ama bizim gibi kamuya mal olmuş insanların adayım demesi kadar garip bir şey olamaz. Ben Kayseri'de birçok şey yaparak helalleşerek ayrıldım. Genel merkezde ve teşkilatlarda ismim öne çıktı, inkar edemem. Benim hazırlamış olduğum adaylar Cumhurbaşkanımızn takdirinde, herkesin lehine aleyhine her şeyi söyledim. Takdir benim üzerimde olursa bismillah der yola çıkarız.'

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR