AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, son günlerde gündemi meşgul eden AK Parti'deki istifa iddiaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, ‘Şimdi genel merkezi herhangi bir belediye başkanından istifa isteğinde bulunmadı.’ dedi.

Ünal, ‘Bu konuda akıllarda soru işaretlerinin olmasına sebep olacak bir durum yok. Bu şekildeki yanıltıcı haberler önemli derecede herkesi etkiliyor. AK Parti olarak biz gerçekleştirmek istediğimiz her şeyi açıkça kamuoyu ile paylaşıyoruz. Bir takım iletişim aksaklıkları her yerde olabilecek durumlardır.

ERKEN SEÇİM SÖZ KONUSU DEĞİL

Ünal, konuşmasında erken seçimle ilgili olarak, ‘Şu anda erken seçim kesinlikle bizim gündemimizde yok. Ülkeyi bu ortamda bir de erken seçimle meşgul etmek büyük haksızlık olacaktır zaten.’ dedi.

BEKİR BOZDAĞ’DA AÇIKLAMIŞTI

Diğer yandan, Başbakan Yardımcısı Bozdağ, erken seçim hakkında yaptığı açıklamalarda, ‘Muhalefet kendi çıkarları doğrultusunda beklentiye girmiş durumda ancak erken seçim gibi bir durum yok ortada. Görüldüğü gibi AK Parti iktidar olduğundan itibaren belirttiği gibi seçimleri vaktinde yapmak gibi bir gelenek oluşturdu. 2007 yılında zorunlu olarak birkaç ay erkene gidildi ama ilerleyen dönemlerde seçimler hep vaktinde gerçekleşti. Bu geleneğin devamını sağlayacağız. Seçim, 2019 yılının 3 Kasım'ında gerçekleşecektir.’ demişti.