AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AK Parti'nin bu akşam yapılacak 16. kuruluş yıldönümü törenine çağırıldığını fakat mazereti sebebiyle katılamayacağını belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'nin 'Kumpas' iddialarına dair, "Bugün bizim doğum günümüz. AK Parti'nin doğum günü. AK Parti'nin doğum gününü gölgeleyecek bir takım safsataların ya da değişik demeçlerin, tartışmaların içerisine bugün girmek istemeyiz ancak bunlara yarın gereken yanıtları veririz. Kumpas dendiğinde bu ülkede akla evet FETÖ gelmektedir. Hem üslup olarak ve kumpas dendiğinde bizim aklımıza kaset kumpası gelmekte" dedi.


"ABDULLAH GÜL KATILMAYACAK MAZERET İLETTİ"

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AK Parti'nin kuruluş yıldönümü etkinliğine katılıp katılamayacağına dair bir soruya Ünal, "Bugünkü kuruluş yıldönümümü programımıza, sayın Abdullah Gül, katılamayacağına ilişkin mazeretini iletti. Kendisine hem davetiye gönderildi hem de sayın Cumhurbaşkanımız kendisini bizzat arayarak davet etti. Daha önceki Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nu bizzat ben arayarak davet ettim ve sayın Ahmet Davutoğlu katılacak. Eski Meclis Başkanlarımız sayın Bülent Arınç, Köksal Toptan, Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin katılacaklar. Sadece sayın Abdullah Gül bugün ile ilgili bir mazeret iletti" diye cevap verdi.