AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü olan Mahir Ünal, Enis Berberoğlu polemiğinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik "tutuklama" durumlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıtlması için sorular sordu.

İşte O sorular..

1) SayınKemal Kılıçdaroğlu; MİT tırları ihanet eyleminde FETÖ’nün yargı, emniyet, asker ve medya içindeki unsurlarıyla aynı argümanları ve söylemi hala niçin kullanmaktadır?

a) FETÖ de “Tırlar silah götürüyordu” diyor, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor.

b) FETÖ de “Uluslararası mahkemelerde yargılanacaklar” diyor, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor.

c) FETÖ de “Yurt dışına kaçacaklar, gelip yargılanacaklar” diyordu, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyordu.

d) FETÖ de “Türkiye güvenlik açısından riskli ülke” diyor, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor.

e)FETÖ de “kontrollü darbe diyor”, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor.

2) Sayın Kılıçdaroğlu “Bu görüntüleri ben de seyrettim” diyor. Görüntüleri size kim getirdi? Görüntüleri nerede, ne zaman, kimlerle izlediniz? Görüntüleri yalnız mı yoksa başkalarıyla mı izlediniz? İzlerken yanınızda kimler vardı?

3) Bu görüntüleri Can Dündar’a Enis Berberoğlu’nun verdiği mahkeme kararlarında var. Peki Berberoğlu bu görüntüleri nereden, ne zaman, nasıl temin etti?

4) Sayın Kılıçdaroğlu’nun 17 Mayıs 2015’te Zaman gazetesine yapmış olduğu ziyaretle bu görüntüler arasında ilişki var mıdır?

5) Mustafa Akaydın’ın 15 temmuz işgal girişimine “evcilik, tiyatro” demesi ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun kontrollü darbe demesi FETÖ ile aynı söylemi kullanmak anlamına gelmiyor mu?

6) Sayın Kılıçdaroğlu neden ısrarla ülkemizi uluslararası basın aracılığı ile güvenlik açısından riskli ülke olarak göstermeye hala devam ediyor?

7) Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’si siyasetin gereği olarak sandığı, seçimleri ve demokrasiyi adres göstermek yerine, neden ısrarla sokağı adres göstermektedir?

Bütün bu konuları cevaplaması gereken Sayın Kılıçdaroğlu’dur, Sayın Cumhurbaşkanımız değildir.