CHP Sözcüsü Bülent Tezcan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'nin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gizli emir verdiği tezini ortaya atmıştı.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Tezcan'ın savlarına dair, 'Bilgiden habersiz, yakışıksız bir ifade' yorumunu yaptı. Yazıcı sözlerine şu şekilde devam etti;
"Görülmekte olan dava ile alaklı Meclis'te soruşturma gerçekleştirilemez ancak vatandaşın ihbar hakkını anayasal hiçbir faaliyetin yok etmesi olanaksızdır. CHP'li Tezcan'ın sözlerini şaşkınlıkla karşılıyorum. "

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, MYK toplantısından sonra dün Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği yargıya emrin belgesini yayınladı. CHP'li Tezcan, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği gizli ibareli yazı ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bir emir verildiğini ifade ederek, gerçek gündem.com internet haber sitesine kaçak saray haberleri nedeniyle kanuni işlem başlatılmasının talep edildiğini aktardı. Tezcan, " Anayasa Mahkemesi kararını takmıyorum, saygı da götermiyorum diye Erdem Gül'le alakalı tahliye kararı açıklandığında açıklamayı yapan kendisi o zaman Cumhurbaşkanı konumunda değil miydi? Hakimlere dönüp siz de bu karara uymayabilirsiniz diyen kendisi değil miydi? 138. maddenin ihlali bu değil mi?" diye konuştu.