AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirilen görüşmelerin ardından Giresun, Niğde, Nevşehir ve Kırıkkale il başkanlıklarına yeni atamaların olduğu ifade edildi.

Ataş, sosyal paylaşım sitesi tarafından, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden partinin bazı il başkanlıklarına yapılan yeni atamalar paylaşıldı.

Mustafa Ataş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptıkları toplantıdan sonra Giresun İl Başkanlığına Aytekin Şenlikoğlu, Niğde İl Başkanlığına Mahmut Peşin, Nevşehir İl Başkanlığına Mustafa Rauf Yanar, Kırıkkale İl Başkanlığına da Nuh Dağdelen'in atandığını bildirdi.

Diğer yandan, kulislerden yansıyan iddialara göre İBB Eski Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından yeni bir istifa dalgası geliyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'metal yorgunluğu' açıklamasının ardından AK Parti'de değişiklikler sürüyor.

Son olarak bu değişimin isabet ettiği isimlerden biri de Kadir Topbaş olmuştu. Kadir Topbaş, geçtiğimiz günlerde İBB Başkanlığı görevinden ayrıldığını açıklamıştı.

Bu isimler arasındaysa en çarpıcı olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek. Uzun yıllardır Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığını yürüten ve toplumda popüler hale gelen Melih Gökçek'in de görevden ayrılacak belediye başkanları arasında yer alacağı konuşuluyor.