AK Parti'de Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine atanan Hamza Dağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde toplanan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında bir temayül yoklaması yapıldığını belirterek, bu sebeple bir buçuk saatlik bir ara verildiğini ve ardından Merkez Yürütme Kurulu (MYK) listesinin açıklandığını bildirdi.

Kendisine Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinin de bu sırada verildiğini söyleyen Dağ, Ar-Ge birimine, partiye ve Türkiye'ye katkı sağlamak için yapılacak ne varsa yapmaya devam edeceklerini aktardı.

"AK PARTİ İÇİN  BİR SIÇRAMA DÖNEMİ OLMALI"

AK Partinin yeniden bir sıçrama dönemi yaratması gerektiğini vurgulayan Dağ, "15 yılın tabii ki bir yorgunluğu olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylemiş olduğu metal yorgunluk tarzı durumlar ortaya çıkabilir, teşkilatlarda da olabilir, insanlarda da olabilir yani bu bizi çalışmaktan ve projelerimiz için koşturmaktan geri durdurmayacaktır." şeklinde konuştu.

20 yıldan beri siyasetin içerisinde yer aldığını ve bunun 13 yılını AK Parti teşkilatları içerisinde geçirdiğini aktaran Dağ, bu süreçte de siyaset ve vatandaşlarla birebir temas kurma yolunu tercih edeceklerini ve Ar-Ge Başkanlığı olarak da bunun tüm Türkiye'de koordinasyonunu sağlayacaklarını aktardı.

Dağ, "Sayın Cumhurbaşkanımız tekrar Genel Başkan olmasıyla birlikte yeni bir 6 aylık değişim dönemi gerçekleştirmeyi ortaya koydu. Bu hususta bakanlara da önümüzdeki 6 ay içinde hızla millete direkt temas edecek yapılması gereken işleri ortaya koymaları için haziran sonuna kadar süre verdi." ifadelerini kullandı.

Bu çalışmaların millete fayda sağlayacağı gibi partiye de olumlu etkisinin olacağına işaret eden Dağ, "Dolayısıyla bu açıdan bakıldığında, bu icraatların hayata geçmesi noktasında esasında bir denetim değil bir koordinasyon ortaya koyacağız." dedi.