AK Parti Trabzon Adayı Murat Zorluoğlu Kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin Trabzon adayı olarak Murat Zorluoğlu ismini açıkladı. Peki Murat Zorluoğlu kimdir? Detaylar haberimizde...

AK Parti Trabzon Adayı Murat Zorluoğlu Kimdir?

AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Bir önceki hafta 40 ilin belediye başkan adayları Erdoğan tarafından duyurulmuştu. Adaylar insanlar tarafından merak ediliyor.

Murat Zorluoğlu kimdir?

Murat Zorluoğlu, 1971 senesinde Ankara/Haymana’da dünyaya geldi. İlkokulu memleketi olan Trabzon- Çaykara-Kumlu Köyü İlkokulunda, ortaokulu Trabzon İmam Hatip Lisesinde, liseyi İstanbul- Hayrullah Kefoğlu Lisesinde, yükseköğrenimini ise 1993 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde bitirdi.

Murat Zorluoğlu'nun aldığı görevler

Mülki idare amirliği mesleğine 1994 senesinde Trabzon kaymakam adayı olarak girdi. Kaymakam adaylığı ardından 1997–1999 senelerinde Mersin Gülnar Kaymakamlığı; 1999–2003 senelerinde Bingöl Genç Kaymakamlığı; 2003-2008 senelerinde Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü ve 2008-2012 senelerinde ise aynı yerde sırasıyla Dış İlişkiler ve Projeler Daire Başkanlığı, İnceleme ve Soruşturma Daire Başkanlığı ve Mevzuat ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı vazifelerini yaptı.

Bu vazifelerinin haricinde, 2005-2012 seneleri içinde Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde (YBYK) Türkiye Heyetinin Milli Sekreteri ve Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Demokrasi Yönlendirme Komitesinde (CDLR) Türkiye için üye olarak vazife yaptı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR