AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Tek İstedikleri Cumhur İttifakı'nın Zayıflaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada "Hiçbir projeleri ve yaklaşımları yok. Tek istedikleri şey Cumhurbaşkanımızın siyasi gücünün, Cumhur İttifakı'nın siyasi gücünün zayıflaması. Onlar, sizlerin gücünü hesaba katmıyorlar." diye konuştu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Tek İstedikleri Cumhur İttifakı'nın Zayıflaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da açıklamalarda bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 5 Mart'ta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Ömer Küpeli'nin yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Ömer Çelik, daha sonra partisinin Seyhan Belediye Başkan adayı Fikret Yeni'nin seçim ofisinin açılışına katıldı. Çelik, burada yaptığı konuşmaya Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak başladı.

HİÇBİR PROJELERİ YOK

Muhalefetin yerel seçimler öncesinde vizyonsuzluk ve yalanlarla siyaset yaptığını söyleyen Çelik,  "Hiçbir projeleri ve yaklaşımları yok. Tek istedikleri şey Cumhurbaşkanımızın siyasi gücünün, Cumhur İttifakı'nın siyasi gücünün zayıflaması. Onlar, sizlerin gücünü hesaba katmıyorlar. Sizlerin 31 Mart günü Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı'na ne büyük bir destek vereceğinizi hesap edemiyorlar" diye konuştu.

"UTANMADAN İFTİRADA BULUNDU"

İyi Parti lideri Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a attığı iftiraya da cevap veren Çelik şu ifadeleri kullandı:

"Karşımızdaki ittifakın mimarlarından biri, utanmadan, sıkılmadan Cumhurbaşkanımızın vatandaşlarımıza 'terörist' dediği gibi ahlak dışı bir iftirada bulundu. Cumhurbaşkanımız, devletin ve milletin birliğinin sembolüdür, ordularımızın başkomutanıdır, Türkiye Cumhuriyeti'nin birliğinin sembolüdür. Bütün vatandaşların yani cumhurun Cumhurbaşkanıdır. Bütün vatandaşları için gece-gündüz koşan, 15 Temmuz gecesi tankın, topun, tüfeğin üstüne yürüyen, bu büyük fedakarlıktan kaçınmayan bir siyasi lidere, Cumhurbaşkanımıza bütün siyasi hayatı boyunca atılmış en büyük iftiralardan biridir bu. Bu iftirayı atanlara, iftiralarını aynen iade ediyoruz. Bu yaptıklarının aslında bir panik havası içinde, hangi kirli ittifakın içinde olduklarını örtbas etme mücadelesi olduğunu, bunun faaliyeti olduğunu görüyoruz" 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz