AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Müslümanlara Baskı Yapıldığını Görüyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti'nin istişare kampına girdiği Kızılcahamam'da düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, Suç duyurusu yaptıklarının çoğu o köyden veya yanındaki köyden. Ziyaret için haber verildi deniyor ama verilmemiş." diye konuştu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Müslümanlara Baskı Yapıldığını Görüyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kızılcahamam'da bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyükşehir belediye başkanları ile teke tek görüştüğünü, il belediye başkanlarıyla da vakit ölçüsünde görüştüğünü söyleyen Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediyecilikle ilgili tecrübelerini de belediye başkanları ile paylaştığını ifade etti.

İKİ AÇIDAN ÖNEM VERİLİYOR

Ömer Çelik'in açıklamalarından öne çıkan satırlar şu şekilde:

Sayın Genel Başkanımız bu çalışmalara iki açıdan önem veriyor. Vatandaşın istediği hizmetlerin istediği gibi götürülmesi, kentlerin rant üreten değil değer üreten şehirler yapılar olması bakımından da büyük önem veriyor

MÜSLÜMANLARA BASKI YAPILDIĞINI GÖRÜYORUZ

Sri Lanka'daki Müslümanlara baskı yapıldığını görüyoruz. Oradaki Müslümanlara baskı yapıldığını görüyoruz, hususu yakından takip ediyoruz. Açık bir şekilde lanetlediğimiz, kınadığımız Sri Lanka'daki terör eylemini hiç kimse Müslümanları taciz etmek için kullanmamalıdır. Yeni Zelanda Başbakanının ve siyasetçilerinin tavrını herkesin örnek alması gerekir.

MACRON KAVRAM KARMAŞASINA SEBEP OLUYOR

Fransa Devlet Başkanı siyasal İslam diye bir tehditten bahsederek kavram karmaşasına yol açacak bir yorum getirdi. Macron başta olmak üzere batılı liderlerin mücadele etmesi gereken ırkçılıktır. Sri Lanka'daki terör eylemini kimse Müslümanları tahrik etmek için kullanmamalıdır.

KILIÇDAROĞLU'NA FİZİKİ MÜDAHALE

Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün Kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini söyledik. Kimse şiddete başvurmamalıdır. Demokratik siyasette şiddete yer yoktur.

Genel Başkanımızın ortaya koyduğu görüşle çelişen görüş AK Parti'nin görüşü değildir. Resmi kurulları temsil etmeyen kişiler kendileri adına bir takım görüşler belirtiyor. AK Parti'nin görüşlerini Genel Başkanımız söyler. Biz şiddetin her türlüsüne karşıyız. Bunu kınadığımızı, kabul edilemez olduğunu söyledik. Onun dışındakiler AK PArti görüşünün dışındadır.

TEK YAPMAYA ÇALIŞTIKLARI ŞEY...

Biz şiddete kesin bir tavır koymuşuz. Kimse bunun birinin başına gelmesini arzu etmez. Milli Savunma Bakanı'nın yatıştırma girişimlerini herkes gördü. Dışarıdan gelenlerin yaptıkları bir eylem diyorlardı. Suç duyurusu yaptıklarının çoğu o köyden veya yanındaki köyden. Ziyaret için  haber verildi deniyor ama verilmemiş. Tek yapmaya çalıştıkları şey eylemin arkasında AK Parti'nin olduğunu göstermek. Böyle bir şiddeti kimse arzu etmez. Ama işi gücü bırakmışlar arkasında siz varsınız diyorlar.

CHP'YE SERT CEVAP

Öztrak'ın açıklamaları) Bunlar artık insafla ve ahlakla siyasi değerlendirme söz konusu olmayacak şekilde bağdaşmayacak açıklamalar. Birisinin uğradığı saldırıdan memnuniyet Kılıçdaroğlu’nun açıklamasıyla literatüre gelmiştir. Cumhurbaşkanımıza saldırı girişimi olduğunda "Rüzgar eken fırtına biçer" diyen kişi Kılıçdaroğlu'dur. O saldırganları cesaretlendiren bir tavır olmuştur. Burada rahatsız olduğumuz şey biz şiddete kesin bir tavır koymuşuz. Orada kimse yoktur deniyor. Milli Savunma Bakanımızın olayı yatıştırmak için verdiği çaba ortadadır. Kimse bunu arzu etmez. Kimsenin başına gelinmesi istenmez. Biz saldırıyı kınıyoruz ama buradan çıkıp da 'organize linç girişimi var' deyip, Cumhurbaşkanımızı suçlamamalılar. İlk andan itibaren AK Parti'yi suçladılar. Açıklamalarında bu saldırının arkasında AK Parti'nin olduğunu söylediler. İşi gücü bırakmışlar, bunun arkasında siz varsınız diyor. Bugün yaptığı açıklama ahlak sınırlarını açan bir açıklamadır."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz