AK Parti Milletvekili Adayı Sinan Karşıyaka'nın Kaleminden 24 Haziran Seçimi

Haber365 seçimin nabzını tutmaya devam ediyor. AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Sinan Karşıyaka'nın 24 Haziran seçimlerine dair yazısı.

24 Haziran seçimlerine çok az bir zaman kaldı. Türkiye'nin kaderini değiştrecek olan seçimlere doğru ilerlerken AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Sinan Karşıyaka, seçimlere dair önemli bir yazı kaleme aldı. İşte Sinan Karşıkaya'nın seçime dair önemli değerlendirmeleri. 

Türkiye siyasi tarihinin dönüm noktalarından biri olan 24 Haziran seçimleri artık kapıda. AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı olarak sokaktan gelen sesleri buraya taşıyarak hem genel bir seçmen nabzı tutmayı hem de tarihe not düşmeyi amaçlıyorum.

Öncelikle İstanbul 3. Bölgeyi tanımakta fayda var. 3. Bölge; Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Güngören, Küçükçekmece ve Silivri’nin içinde olduğu 13 ilçeden oluşuyor.

Bu seçim kampanya sürecinin en belirleyici unsurlarından biri Ramazan ayı. Seçim çalışmalarının zamanlaması iftar ve sahur vakitleri dikkate alınarak planlanıyor. Esnaf ziyaretleri, AK Nokta çalışmaları, Üye Ziyaretleri, Gönül Sofraları, Genç Seçmen Ziyaretleri bu seçim çalışmalarının temel öğelerini oluşturan unsurlar.

 

İstanbul’da seçim startı verilmesiyle beraber ilk durağımız Küçükçekmece ilçemiz oldu. İstanbul’un nüfus yoğunluğu açısından ilk sıralarda olan Küçükçekmece’nin nüfusu 800.000 civarında.

Küçükçekmece’de gerçekleştirdiğimiz seçmen ziyaretlerimizde genel olarak karşılaştığımız tablo gösteriyor ki seçimin mahiyeti ne olursa olsun seçmen yetkili kişileri görünce öncelikli olarak yerel sorunlardan ve önerilerden bahsediyor. Ziyaretlerimize katılan ilçe konularına hakim yerel yöneticiler bu sorunları ve önerileri dikkatlice dinleyerek çözüm noktasında hızlı adımlar atılmasına özen gösteriyor.

Yerel sorunlar konusu aşıldıktan sonra ise Küçükçekmece’de bugün karşılaştığımız genel yaklaşım; ‘Bizim yolumuz belli, bizim yolumuz Recep Tayyip Erdoğan’ın Yolu’ . Bu düşüncede olan AK Parti seçmeni işi bir adım daha öteye götürerek sadece kendilerinin değil kafası karışık olan ya da oy kullanmayı düşünmeyen seçmenleri de ikna etmeye çalıştıklarını ifade ediyor.

Bu arada sahada karşılaştığımız seçmen yeni sistemdeki oy kullanma prosedürünü, iki sandık olayını ve ittifak içerisinde mühürü nereye vuracaklarını çok iyi özümsemiş gözüküyor. Genel tabirle seçmen; ‘Cumhurbaşkanlığı seçimi pusulasında EVET mührünü Erdoğan’ın altına, Meclis seçimi pusulasında ise Ampulün altına basacaklarını’ ifade ediyorlar.

Ayrıca son dönemde fitne mahiyetinde ortaya atılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’a oy verip AK Parti’ye oy vermeme senaryosu seçmende karşılık bulmamış durumda. Seçmen net bir şekilde güçlü bir Cumhurbaşkanı’nın yine güçlü bir Meclis çoğunluğu ile mümkün olacağının farkında.

Sosyal medyada ve ekranlarda çok konuşulan döviz kurlarındaki manipulatif değişimlerin vatandaşın gündeminde şu an için bir sorun teşkil etmediğini söyleyebiliriz.

 Küçükçekmece özelinde seçmende heyecan uyandıran önemli bir husus ise AK Parti’nin seçim beyannamesinde vaat ettiği Millet Bahçeleri projesi. 2018’in sonuna doğru faaliyetlerine son verecek olan Atatürk Havalimanı’nın bir bölümü Küçükçekmece sınırları içinde yer alıyor ve dünyanın sayılı büyükşehir bahçelerinden birine dönüşecek, bu alan seçmeni çok mutlu etmiş durumda.

 Sahada sohbet ettiğimiz gençlerin öncelikli sorularından birisi bedelli askerlik konusu. Bu konu hakkında gençler ikiye ayrılmış durumda. Bir taraf bedelli askerliği savunurken, gençlerin diğer kısmı ise ülke şartlarını hatırlatarak bedelli askerliğe sıcak bakmadıklarını ifade ediyorlar.  Bu konuda toplumda hassas bir denge oluştuğu aşikar.

 Sahadan ilk gün aktarımlarını böyle özetlememiz mümkün. İlerleyen günlerde öne çıkan farklı konuları buradan paylaşmaya devam edeceğim.

Sefer bizden, zafer Allah’tan..

Allah’a emanet olun..

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR