Adaletle Kalkınma Partisi (AK Parti), 6. Olağan Kongre süreci için "akkongreler.com" adresli web sitesi kurdu. İnternet sitesinde mesajı bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Reis-i Cumhur Erdoğan, "Şimdi yeni bir atılım dönemine başlıyoruz. 2023 hedeflerine daha sağlam adımlarla ulaşmak için yenilenmeli ve tazelenmeliyiz. Dün olduğu gibi yarın da el ele, omuz omuza çalışmaya devam etmeliyiz." açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sitede yer alan mesajında, teşkilat mensuplarına, kongre sürecinde partinin kurumsal kimliğine uymaları uyarısı yaptı. Ulaşımdan eğitime, sağlıktan savunma sanayisine, dış politikadan enerjiye her alanda dev eserler inşa ettiklerini, "yapılamaz" denilenleri yaptıklarını ve ilkleri hayata geçirdiklerinin altını çizen Reis-i Cumhur Erdoğan, "Şimdi yeni bir atılım dönemine başlıyoruz. 2023 hedeflerine daha sağlam adımlarla ulaşmak için yenilenmeli ve tazelenmeliyiz. Dün olduğu gibi yarın da el ele, omuz omuza çalışmaya devam etmeliyiz. Tek vücut halinde hareket ederek, birlik ve beraberlik içinde 'büyük Türkiye' hedefine ulaşacağımıza inancımız sonsuzdur. 2019 seçimleri öncesi tüm Türkiye'de gerçekleştireceğimiz il, ilçe, belde kongreleri ile kadın ve gençlik kollarımızın kongreleri, milletimiz ile yeniden kucaklaşmamıza, yaptığımız hizmetleri anlatmamıza vesile olacaktır." ifadelerini kullandı.

Parti teşkilatına, "hazırlanılan kurumsal kimliğe uymaları ve bu kimlikte belirlenen öğelerin dışına çıkmamaları" uyarısı yapan Reis-i Cumhur Erdoğan, yapılacak olan özel kongrelerin, AK Parti ve memleket adına hayırlara vesile olmasını diledi.