Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Kayseri adayının Memduh Büyükkılıç olduğunu açıkladı. Peki, Memduh Büyükkılıç kimdir, kaç yaşındadır?

MEMDUH BÜYÜKKILIÇ KİMDİR?

25 Ekim 1953 tarihinde Kayseri/Develi'de (Şıhlı) doğdu. Kayseri İmam Hatip Okulu ve Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi'ni tamamladı.

Yükseköğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bitirdi. Nöroloji dalında uzmanlığını aldı. Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesi'nde uzman hekim olarak çalıştı. Askerliğini Kıbrıs Girne Asker Hastanesi'nde Tabip Teğmen olarak bitirdi. Değişik sivil toplum örgütlerinde (İzmir MTTB, Hekimler Birliği Vakfı, Milli Gençlik Vakfı v.b.) yöneticilik ve başkanlık yaptı.

Aktif siyasete 1993 senesinde Refah Partisi İl Başkanı olarak girdi. 1995'te gerçekleşen genel seçimlerde 20. Dönem Kayseri Milletvekili seçildi. 1999 yılında FP'den Melikgazi Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Memduh Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında Ak Parti'den belediye başkanı seçildi. Halen Melikgazi Belediye Başkanlığı görevini yürüten Büyükkılıç, evli ve üç çocuk babasıdır.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.