AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin askıya alınmasına ilişkin, "Tarihe karışmış adli kapitülasyonların bugün de devam ettiğini zannedenler yanılmaktadır. Hiçbir güç Türkiye'nin hukuki sürecine müdahale edemez, yargıyı akamete uğratamaz." dedi.

Öte yandan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Suriye'de yapılan Fırat Kalkanı Operasyonu ya da şu an yürütülen operasyonlar, oradan Türkiye'ye yönelebilecek olan terör faaliyetlerine ve tehditlerine karşıdır.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını devraldığı dönemde, "İstanbul'da çöp yığınlarının olduğunu, Haliç'in koktuğunu, büyükşehir kasasının da tamtakır olduğunu" söyledi. Erdoğan'ın şehircilikle alakalı bir özeleştiri yaptığını belirten Muş, "Rant, çıkar bizim hiçbir zaman rehberimiz olmadı, olmayacaktır da. Herkes aynaya baktığında kendini görür." dedi.

MEHMET MUŞ KİMDİR ?

01.05.1982'de Trabzon Sürmene’de doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi.  Washington State University School of Economic Sciences'de Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Özel sektörde Bütçe Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak çalıştı. Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında Ekonomi Doktorasını tamamladı.  Ak Parti 24.Dönem İstanbul Milletvekili olarak TBMM Dışişleri Komisyonu Üyeliği, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliği, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği ve Ak Parti Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekonomi İşleri Başkanı görevini yürüttü. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen MUŞ, evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.