AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Milletin iradesiyle seçilmiş milletvekillerine mevsimlik işçi muamelesi yapmak doğru değil. Borçlar Kanunu'ndaki ayıplı mal iadesi gibi ya da 30 gün içinde beğenmediğiniz ürünü iade etmek gibi bir davranışın içine girmek en başta CHP’ye oy veren seçmene hakarettir’’ şeklinde konuştu.

Başkanvekili Turan, AK Parti Çanakkale İl Başkanlığına yeni atanan Gültekin Yıldız'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Çanakkale'nin, ülkenin göz bebeği olduğunu belirten Başkanvekili Turan, Yıldız'a 24 Haziran tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimleri için aday adaylığı başvuru dosyasını teslim etti.

CHP'den 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesine dair konuşan Başkanvekili Bülent Turan, CHP'yi 90 senelik hatırası olan Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi olarak gördüklerini belirtti.

CHP’nin bu kadar aşağılık hale gelmesinin, CHP tarihine, Mustafa Kemal'e, geçmişine haksızlık olduğunu belirten Turan, "Bir parti bu kadar mı aşağılık hale gelir, bu kadar mı yanlış işler yapar. 15 milletvekilin gitmesi, gelmesi, bunlar hiçbir siyasi görüşe, siyasi tarihe yakışmayan işler. Ben her zaman CHP’nin kendi seçmenlerinin bu işe el atmasını, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir proje ile geldiğini ve proje devamı için adım attığını hep söyledim. Gelmesi neyse 15 milletvekilin gitmesi odur’’ diyerek sert konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bu hareketi doğru bulmadıklarının altını çizerek, şu şekilde konuştu:

"Milletin iradesiyle seçilmiş milletvekillerine mevsimlik işçi muamelesi yapmak doğru değil. Borçlar Kanunu'ndaki ayıplı mal iadesi gibi ya da 30 gün içinde beğenmediğiniz ürünü iade etmek gibi bir davranışın içine girmek en başta CHP’ye oy veren seçmene hakarettir. Bu kadar kullanışlı bir parti haline gelmek 90 yıllık CHP seven insanlara haksızlık. Bence CHP’liler kendi siyasi partilerine sahip çıksınlar."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.