Değerli milletvekili ve Ak Parti Grup Başkan Vekili, Trabzonlu Mehmet Muş'un, kaleme aldığı Ekonomik Kalkınma ve Demokrasi ilişkisi –Hakim Parti etkisi- adlı kitap geniş yankı uyandırdı.

Gerek sosyal medyada gerekse akademi camiasında adından söz ettiren kitap, Türkiye'nin siyasal-ekonomik alanına ışık tutuyor.

Ayrıca değerli AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş,İstanbul’da Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen kitap fuarına katılarak, okuyucularıyla buluştu. Pendik sahilde gerçekleştirilen, 54 yayınevinin katıldığı kitap fuarında önemli yazarlar kitaplarını imzalayarak okuyucularıyla buluştu. Kitap fuarına katılmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Muş, kitapların uygarlığa yol gösteren ışık olduğunu belirterek ‘Katılmaktan en çok heyecan ve haz duyduğum etkinlikler kitap fuarları oluyor.

İnsanları dünyanın en önemli hazinesiyle yani kitaplarla buluşturan belediye Başkanı ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Dilerim bu tür faaliyetler diğer belediyelerimize de örnek olur’ ifadelerini kullandı. Pendik Kitap Fuarı’nda okurları ile buluşarak imzaladığı Ekonomik Kalkınma ve Demokrasi ilişkisi –Hakim Parti etkisi- isimli kitabında AK Parti’nin tek parti hakimiyeti ile Türkiye’deki değişimleri ve önemli gelişmelerin dünyaya yansımana da değiniyor.

AK PARTİ İLE HAKİM PARTİ OLGUSU

Muş kitap özetinde ise şu ifadelere yer verdi. Türk siyasal tarihinde, geçmişe dönük veya bugüne dokunan ekonomik, sosyal, politik kararların etkinliği ve verimliliği noktasında, tek başına iktidar ve koalisyon merkezli politik istikrar tartışmaları çok yaşanmıştır. Türkiye’de politik istikrar kavramı, sadece tek başına iktidar kavramı ile özdeşleştirilmiştir. Dünyada politik istikrar kavramına baktığımızda ise Türkiye’dekinin aksine daha geniş yelpazede anlam içerdiğini görüyoruz.