AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında arzettiği sözlerinin tamamen çarpıtıldığını açıkladı. Değişim ve dönüşüm olarak bahsettiği konuyu aydınlatan Çalık, "Bugüne kadarki değişim ve dönüşüm sonrasında görev alan arkadaşlarımız çok net bilmektedir ki AK Parti bir veda partisi değildir, bir vefa partisidir." dedi.

MİLLET ADINA KURULMUŞTUR

AK Parti'nin millet adına ve millet tarafından kurulmuş bir parti olduğundan bahseden Çalık, , "O günden itibaren de AK Parti içinde sürekli bir değişim ve yenilenme hep oldu, olmuştur. Bugün de bir yenilenme ve bir değişim süreci yaşamaktayız. Bu vesileyle Cumhurbaşkanımızın AK Parti Genel Başkanı olmasıyla AK Parti'deki değişim, dönüşüm ve yenilenme süreci de başladı ve devam etmektedir." diye konuştu.

YENİLİK SÜRECİDİR

Yapılan değişikliklere karşın açıklama yapan Öznur Çalık, bu sürecin değişim ve yenilik süreci olduğunu açıklayarak, "Bu yapmış olduğumuz değişimler partinin yenilenme sürecidir, değişim sürecidir. Bugüne kadar 22 il başkanımız değişmiştir. Şimdi 22 il başkanımızın yerine yeni il başkanlarımız görevlerine başladılar. Değişecek diye yayın yapan arkadaşlarımız sadece bir yorum çıkarmışlardır. 22 il başkanımız değişmiştir ve bugüne kadarki yapılan değişim ve dönüşüm sonrasında görev alan arkadaşlarımız da çok net bilmektedir ki AK Parti bir veda partisi değildir, bir vefa partisidir. Görev alan bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Bugüne kadar görev yapan ve değişen arkadaşlarımıza da hassaten teşekkür ediyoruz. Partiyle bağları, dava ile bağları devam etmekte. Vermiş oldukları emekler için de hassaten teşekkür ediyoruz." şeklinde sözlerine devam etti.