Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 2019'un mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Düzce Belediye Başkan adayı olarak Faruk Özlü'nün aday gösterileceğini duyurdu. Peki Faruk Özlü kimdir?

19 Kasım 1962'de Düzce'de dünyaya geldi. Baba ismi Ahmet, anne ismi Behiye'dir.

Makine Yüksek Mühendisi; Yıldız Teknik Üniversitesini tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesinde yüksek lisans ve doktora yaptı. İspanya'da proje ve mühendislik, Harvard Üniversitesinde üst seviye idareci eğitimi aldı.

Yıldız Teknik Üniversitesinde Araştırma Görevlisi; Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayii Müsteşarlığında Mühendis, Uzman, Proje Müdürü, Daire Başkanı, Müşteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. Müsteşar vekilliği yaptı. Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından devam eden önemli ve tüm projelerde vazife aldı. Bu süre içinde savunma sanayii stratejik planlarının hazırlanması, savunma yönetimi, tedarik sistemi ve savunma reformu hususlarında görev yaptı. TAI-TUTŞAŞ, HEAŞ, TEKNOPARK İSTANBUL ve STM firmalarında yönetim kurulu üyesi ve yönetim kurulu başkanı olarak vazife yaptı. 25. Dönemde Düzce milletvekili seçildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı vazifesini üstlenmiştir.

İyi seviyede İngilizce bilen Özlü, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.