AK Parti Antalya Adayı Menderes Türel Kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Antalya adayının Menderes Türel olduğunu açıkladı. Peki, Menderes Türel kimdir, kaç yaşındadır?

AK Parti Antalya Adayı Menderes Türel Kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Antalya adayının Menderes Türel olduğunu açıkladı. Peki Menderes Türel kimdi?

MENDERES TÜREL KİMDİR?

Mevcut Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 11 Temmuz 1964 tarihinde Antalya'da doğdu. Menderes Türel ilk, orta ve lise öğrenimini Antalya'da bitirmesinin ardından İngiltere'ye giden Türel, gazetecilik eğitimi aldı. Antalya'ya dönmesinin ardından uzun süre gazeteci olarak görev yapan Türel, mesleğindeki başarılar sebebi ile birçok ödüle layık görüldü.

1987 YILININ EN İYİ GAZETECİSİ

Farklı basın ve yayın kuruluşları tarafından birçok defa yılın gazetecisi olarak ödül aldı. 1987 yılında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme alanında Türkiye'nin en iyi gazetecisi seçildi.

ATSO YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI YAPTI

1992 yılında, sadece 28 yaşındayken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçildi. Ardından 21 Kasım 1987 ve 25 Kasım 1999 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği vazifesini yaptı.

9 Kasım 2001 tarihinde gerçekleştirilen oda seçimlerinin sonrasında 14 Kasım 2001 tarihinde üstlendiği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı vazifesini 22 Ocak 2004 tarihine dek yaptı. Bu tarihte, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için Yönetim Kurulu Başkanlığı vazifesinden ayrıldı.

23 BİN OY FARKLA ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI OLDU

2004 Türkiye Yerel Seçimleri'nde Antalya Belediye Başkanı oldu. 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri'nde AK Parti Antalya 2. sıra Milletvekili adayı olarak TBMM'ye girdi.

30 Mart 2014 Türkiye Yerel Seçimleri'nde en yakın rakibi ve dönemin mevcut belediye başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ı 23 bin oy farkla yenerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına bir dönem aranın ardından yeniden seçildi.

Menderes Türel, 2003 yılında beri Ebru Türel ile evlidir ve iki çocuğu vardır.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz