AK Parti'nin kuruluşunun 16'ncı senesi Sincan'daki Harikalar Diyarı'nda gerçekleştirilen etkilinklerle kutlandı. Kutlamalar 18:00'de başladı.

AK PARTİ 16 YAŞINDA


Törene Reis-i Cumhur ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ve TBMM eski Başkanları Bülent Arınç, Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve eşi Esra Şimşek de katıldı.

GÜL KATILMADI, MESAJ GÖNDERDİ


Öte yandan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül törene mazeret bildirerek katılmadı. Ancak Gül'ün gönderdiği mesaj, etkinlik başlarken katılımcılara okundu.

AK Parti, 16. kuruluş yıl dönümü programı Ankara Sincan'daki Harikalar Diyarı'nda başladı. Tören, İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Daha sonra Ak Partli sanatçılar tarafından Ak Parti müzikleri ve Reis-i Cumhur Erdoğan için yazılan şarkılar seslendirildi. Kürsüye daha sonra Başbakan Binali Yıldırım geldi ve konuşma yaptı.

Son olarak Reis-i Cumhur ve AK Parti Genel Başkanı Recep tayyip Erdoğan kürsüye geldi ve 16 yılda yapılan icraatları anllatı, Türkiye'nin nereden nereye geldiğini gözler önüne serdi. Reis-i Cumhur daha sonra partililere daha çok çalışmna mesajı verdi ve 2019'da yapılacak seçimler için şimdiden çalışılmaya başlanması gerektiğini vurguladı. Tören Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından sona erdi.