Mardin Belediyesi’ nin görevden gönderilen eski başkanı Ahmet Türk, Rudaw'a bazı açıklamalar yaptı.

HDP Milletvekili Altan Tan' ın, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu beyanda, 2015' te Güneydoğu' da yaşanan 'hendek' terörünün 'bir yerlerden' gelen talimatla başlatıldığı itirafından bulunmuştu. Türkiye üzerinde oynanan oyunları ortaya koyan benzer bir itiraf ise, 'terör' soruşturması ve davaları bahsinde görevden gönderilen Mardin Büyükşehir Belediyesi' nin eski başkanı HDP' li Ahmet Türk' ten geldi.

BİR İTİRAF DA AHMET TÜRK'TEN 

Ahmet Türk, terör örgütlerine kucak açan Batılı ülkelerin kışkırtma yaptığını ortaya koyan bazı ifadelerde bulundu. HDP' lilerle Ankara' daki büyükelçilerin bir araya geldiğini belirten Ahmet Türk, "Görüşmelerde birçok konudan bahsedildi. 'Neden özerklik isteyip bağımsızlık istemediğimizi de soruyorlardı" diye belirtti.

ABD VE RUSYA’YA GÜVENEMEYİZ!

Başat güçlerin çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini ifade eden Ahmet Türk, "Bu başat güçlere güven olmaz. Türkiye' yi, Ortadoğu' nun büyük bir aktörü olarak görüyorlar ve Kürtler için asla Türkiye ile ilişkilerini kesmezler diyorlar. Şimdi Kürtleri destekliyorlar fakat 4 sene sonra nasıl bir siyaset belirleyecekler tahmin edemeyiz." şeklinde açıklamalarda bulunarak başat güçlerin etkisi altında olduklarını kabul etti.