Hürriyet yazarı Ahmet Hakan ve eski taraf genel yayın yönetmeni Ahmet Altan arasındaki kavga büyüyor. Hakan bugünkü yazısında Ahmet Altan'a demediğini bırakmadı ve programa çıkma teklifini tekrarladı.

Önceki gün köşesinde Hakan'a, "Teke tek' hesaplaşmaktan ölümden korkar gibi korkuyorsun" diye yüklenen Altan, "Tek satır bilgin olmayan konularda, iktidara yaranmak, hakkımda algı operasyonları yapmak için o palavraları yazdıktan sonra korkacaksın tabii" diye yazmıştı.

‘Veli Küçük bile bir tanecik faili meçhulden yargılanmadı'

Bugünkü köşesinde Altan'a bir kez daha yanıt veren Hakan, ‘Ahmet Altan'a hak ettiği dilden bir cevap' başlıklı bir yazı kaleme aldı ve tek başına programa çıkmayacağını yineledi.

Hakan, yazısının bir bölümünde Hrant Dink'i, katledilişinden beş gün önce telefonla arayıp tehdit eden, Susurluk kazasında ölen kontrgerilla Abdullah Çatlı'nın da telefonda son konuştuğu kişi olan Ergenekon sanığı Veli Küçük'le ilgili "Bunların hepsini geçtim. Veli Küçük bile… Evet, Veli Küçük bile… Bir tanecik faili meçhulden yargılanmadı a be kullanışsız aptal!" diye yazdı.

‘A be kibirli hödük!'

Hürriyet yazarı yazısına şöyle devam etti: "Bana diyorsun ki… ‘Arkadaşlarını yanına almadan gel… Teke tek çıkalım.' Onlar benim arkadaşlarım değil a be alçak adam! Onlar senin öldürdüğün, süründürdüğün, hayatlarını kararttığın insanlar… Onlar benim adamlarım değil a be burnundan kıl aldırmaz madrabaz! Hükümet, Cemaat ve başında olduğun Taraf gazetesinin kurduğu büyük ortaklığın operasyon çektiği kişiler. Onlar senin beni yenebileceğini düşündüğün bir ekran müsameresinin figüratif unsurları ya da yancıları değil a be kibirli hödük!"