Ağrı Valisi Süleyman Elban, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 25 Eylül tarihinde Doğubayazıt ilçesi Yaygınyurt köyü çevresinde eli kanlı terör örgütü PKK mensupları tarafından minibüse silahlı saldırı sonrasında 3 Afgan göçmenin hayatını kaybetmesi, biri ağır 7 kişinin yaralanmasından sonra İl Jandarma Komutanlığı harekete geçti.

Güvenlik güçleri tarafından geçekleştirilen operasyonda, Güngören köyü etrafında teröristlerle çatışma yaşandığını belirten Elban, ‘Doğubayazıt ilçesi Güngören köyü bölgesinde PKK mensuplarına ilişkin gerçekleştirilen operasyonda 2 askeri personel ve 2 güvenlik korucusu şehit oldu, 8 güvenlik görevlisi de yaralandı’ açıklamasını yaptı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise ise Doğubayazıt ilçesi Güngören köyü çevresinde yapılan operasyonda 10 teröristin öldürüldüğü belirtildi.

48 SAATTE 28 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Diğer yandan, İçişleri Bakanı Soylu, son 24 saatte 28 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bölücü terör örgütü üyelerinden 10'u gerçekleştirilen hava harekatıyla, ikisi ise güvenlik güçleriyle girdikleri çatışma neticesi etkisiz hale getirildi. Bölgede iki M-16 piyade tüfeği, iki piyade tüfeği, keskin nişancı tüfeği, RPG-7 roketatar ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

YÜKSEKOVA'DA 1 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi kırsalındaki hava destekli operasyonda da teröristlerle güvenlik güçleri arasında sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışma sonucu bir terörist etkisiz hale getirildi.