Yangın dün saat 22.30'da sıralarında, Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki 1906 Sokak'ta meydana geldi. Düğünde eğlenen bir grup genç, çevredeki komşuların 'Burada havai fişek patlatmayın' uyarılarına aldırmadan havai fişek patlattı.
20 kişi aile son anda kurtarıldı

Ateşlenen fişeklerden biri, yan tarafta evin çatı penceresinden içeri girdi ve 3 katlı binada yangın çıkardı. Küçük bir kıvılcımla başlayan alevler, inşaat malzemeleri ve oto lastiği bulunması sonucu 20 dakika içinde tüm çatıyı sardı.

Evde olaydan habersiz televizyon izleyen 4 dairede bulunan 20 kişi, komşuların haber vermesiyle dışarı çıkarıldı. İtfaiyeye çatıdaki yangını 2.5 saatlik çaba sonucu diğer kesimlere sıçramadan söndürüldü.

tüpler son anda farkedildi

Yangın çıkan apartmanda oturanlarla 30 yıldan bu yana komşu olduklarını belirten kahve işleten 50 yaşlarındaki Mehmet Özdemir, "Çatıdaki odunlar, araba lastikleri yangını büyüttü. Çatıda bulunan piknik ve mutfak tüpleri son anda fark edilerek dışarı çıkarıldı ve patlamaları önlendi. Yangında kimsenin canının yanmaması büyük şans." diye konuştu.