Esed, terör örgütü YPG/PKK’ya arka çıkmak için rejim milislerini Afrin’i sevk ettiğini itiraf etti. Fakar Afrin’e giden milislerin sadece propaganda amacıyla hareket etmediğini öğrenildi.

Elde edilen bilgilere göre,milisler Afrin’in kuzeydoğusunda stratejik önemi bulunan Kafr Jana köyünde bir araya geldi. Bu köyün seçilmesinin sebebi Afrin’e giden güzergahta önemli bir kavşak olması olarak ifade ediliyor. Üçlü kıskaçla Azez bölgesinden ilerleyen TSK ve ÖSO kuvvetleri Bafelyun Dağı bölgesinde kontrol sağladıktan sonra Kafr Jana köyünün olduğu bölgeye doğru ilerliyor. Milislerin terör örgütüyle beraber bu kavşağı kapatarak Afrin’e giden kara kuvvetlerini engelleme planı yaptığı tahmin ediliyor.

Rejim milislerinin YPG işbirliği durumunda hareket ettiği tespiti üzerine TSK, bölgedeki terör unsurlarını bir süredir sıkı ateş altına aldı. Bu bölgede 40’a yakın milisin etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Bu kuvvetlerin daha önce Rusların karargah olarak kullandığı binada vuruldukları ortaya çıktı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

İLİşKİLİ HABERLER