Helmand vilayetinin başkenti olan Leşkergah şehrinde bir banka önünde bombalı otomobille gerçekleştirilen saldırıda 20 kişi öldü, en az 50 kişi yaralandı.

Afganistan'ın Helmand vilayetinin Leşkergah kentinde bir bankaya düzenlenen saldırıda 20 kişi hayatını kaybetti.

Helmand Hastanesi Başhekimi Mulladad Tubakar, Helmand'ın başkenti Leşkergah kentinde yerel bir banka önünde bombalı araçla düzenlenen saldırıda en az 20 kişinin öldüğünü, 50'den fazla kişinin de yaralandığını duyurdu.

Saldırının devlet memurları ve öğretmenlerin bankadan maaşlarını almak için beklediği sırada gerçekleştiği bildirildi.

Yaralananlar arasında sivillerin yanı sıra askerlerin de olduğu ifade edildi. Saldırıyı henüz üstlenen bir örğüt olmadı.

TERÖR DÜNYAYI SARMIŞ DURUMDA

Geçtiğimiz haftalarda Brüksel'de bir tren istasyonunda patlama meydana gelmişti. Ayrıca Brüksel Merkez Tren İstasyonunda üzerinde patlayıcı olduğu iddia edilen bir kişi de etkisiz hale getirilmişti.Yine geçtiğimiz günlerde islam düşmanı bir terörist İngiltere'nin Başkenti olan Londra'da bir adam kamyonu ile "Müslümanları Öldüreceğim" diye bağırarak Teravih'den çıkan Müslümanlara çarpmıştı.Ve bu olayların hemen ardından Afganistan'da da bu türlü terör eyleminin olması dünyanın hiçbir noktasının güvenli olmadığını göstermiş oldu.