AFAD'ın Filistin'e Umut Ol Kampanyasına Destek Yağıyor

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesinin ardından çıkan olaylarda İsrail ordusu sivil halkın üzerine ateş açarak 62 Filistinliyi şehit etti. Yaşanan olayların üzerine harekete geçen AFAD, "Filistin'e Umut Ol" kampanyasını başlattı. Kampanyanın tanıtımını Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ gerçekleştirdi.

AFAD'ın Filistin'e Umut Ol Kampanyasına Destek Yağıyor

6 Aralık 2017’de Kudüs’ü başkent olarak tanıma kararı alan ABD’nin 14 Mayıs’ta, Kudüs’te büyükelçilik açılışı yapmasının ardından başlayan olaylarda, İsrail güçleri tarafından gerçek mermilerle sivil halkın üzerine ateş açıldı ve 62 Filistinliyi katledilirken, en az 2770 Filistinli de yaralandı.

Türkiye, Filistin’deki zulümde zarar gören kişilerin yaralarını sarmak için kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları iş birliği yaparak “Filistin’e Umut Ol” kampanyasını başlattı. Kampanyanın tanıtımı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın katılımlarıyla geçen hafta İstanbul’da gerçekleştirildi.

AFAD tarafından hazırlanan ve ses getiren kampanya videosunda Filistinli vatandaşların yaşadığı ızdırap, zulüm ve çaresizlik tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor. Çarpıcı videoda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin’de yaşanan vahşetle ilgili sözlerine yer verilirken, Filistin halkının yardım çığlığı bir kere daha kulaklarda yankılanıyor.

Filistinli kardeşlerimizin yaralarını sarmak ve bu kampanyaya katkıda bulunmak için “Filistin” yazıp 1866’ya gönderebilir veya www.afad.gov.tr üzerinden bağış yapabilirsiniz. Ayrıca bağış hesap numaralarına da web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR