29 Temmuz tarihinde Motorlu Taşıt Sınavına katılan vatandaşlar, sınavda başarılı olup sürücü belgelerini almak için sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Ehliyet sahibi olmak isteyen vatandaşlar, sınav sonuçlarının açıklanacağı resmi tarihi heyecanla bekliyorlardı. Bu heyecanlı bekleyişin ardında sınavın ne zaman sonuçlanacağı belli oldu.

EHLİYET SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

29 Temmuz’da yapılan ehliyet sınavı sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı habere göre 10 Ağustos Perşembe günü adaylar sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

Ehliyet sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr internet adresinden haber verilecek. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

Bunun yanında, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere haber verecektir.

EHLİYET SINAVI ÜCRETİ NE KADAR?

İlk kez direksiyon sınavına girecek bir kişinin, direksiyon sınavı için ödemesi gereken ücret, 80 TL’dir. 2017 ehliyet sınavının teorik olan bölümünün ücreti ise 70 TL’dir.