Adana'daki Elektrik Kesintisi Kurban Etlerinin Bozulmasına Yol Açtı!

Adana'da elektrikler kesince kurbanını dolaba koyamayan vatandaşlar mağdur, etler ise leş oldu.

Adana'daki Elektrik Kesintisi Kurban Etlerinin Bozulmasına Yol Açtı!

Adana'daki Elektrik Kesintisi Kurban Etlerinin Bozulmasına Yol Açtı!

Adana'nın bazı mahallelerinde peş peşe gelen elektrik kesintisi, kurban etlerinin bozulup çöpe gitmesine yol açtı.

Yüreğir ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesi'nde bir araya gelen vatandaşlar, yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle kurban etlerinin bozulduğunu iddia etti.

Elektrik hatlarında yaşanan patlama ve yangınlar sebebiyle de elektrikli ev aletlerinin bozulduğunu öne süren mahalleli, gece uyumaya korktuklarını söyledi.

Biriktirdiği parayla aldığı kurbanlıktan çıkan etleri, elektrik kesintisi nedeniyle çöpe atmak zorunda kaldığını dile getiren elektrik teknikeri Yusuf Ayyıldız, yetkililerden duruma müdahale etmesini istiyor.

Evindeki bilgisayar ve klima ile ve çamaşır makinesinin de bozulduğunu söyleyen Ayyıldız, ''Etler bozulduğu için buzdolabım çöpe gidecek. Annemin çamaşır makinesi, kardeşimin kliması yandı, karşı komşumun da etleri çöpe gitti. Hemen hemen tüm mahallenin etleri çöpe gitti. İki günlük elektrik kesintisini geçtim, 10 gündür kablolar patlıyor. Yetkililerden mağduriyeti gidermelerini istiyorum. Etimden, tırnağımdan, dişimden ayırıyorum ve bir kurbanlık alıyorum. Bunu da çöpe atıyorum. Benim çoluğum çocuğum bunu bir sene yiyecekti.'' dedi

''EVLERİN İÇİ HEP LEŞ KOKUYOR''
Yaklaşık bir aydır elektrik kesintileri yaşandığını öne süren Metin Doğan (35) da şu açıklamayı gerçekleştirdi:

''Elektrik uzun süreli kesiliyor. Uzun süreli olunca da buzdolabındaki bütün ürünler çöpe gidiyor. Yetkilileri aradığımızda kayıt oluşturuyorlar, herhangi bir dönüş yok. İlgilenen herhangi bir yetkili yok. Etlerimizin çoğunu çöpe attık. Evlerin içi kokuyor. Yetkililerden ricam, şu mahalleyi bir incelesinler. Burada ciddi sorun var. ''

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR