Adana'da Sıcaklıklar 35 Dereceye Ulaştı

Adana'da bugün öğle saatlerinde termometreler 35 dereceyi gösterdi. Bunaltıcı sıcaklardan kaçan vatandaşlar parklardaki gölgelik alanlara sığındı.

Adana'da Sıcaklıklar 35 Dereceye Ulaştı

Adana'da Sıcaklıklar 35 Dereceyi Gördü

Kış mevsiminin sert geçtiği Adana'da hafta başından itibaren sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde setrediyor. Sıcak havanın aniden etkisini artırmasıyla vatandaşlar ağaç gölgelerinde, hayvanlar ise su birikintilerinde ferahladı.

Emekli Sait Arslan, parkta bulunan kamelyada serinlemeye çalıştıklarını ifade ederek, “Havaların iki gündür maşallahı var, sıcaklar gelmeye başladı. Biz de kısa kollu giysiler giyiyoruz. Havalar güzelleşti ama artık gölgelik yer aramaya başladık. Biz gariban adamız. Onun için bu kamelyanın adını 'gariban yaylası' koyduk. Burada serinlemeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Üniversite sınavlarına girecekleri için sıcaklıkların artmamasını dilediklerini ifade eden öğrenci Ilgın Tunç ise, “Havalar sıcak ancak geçtiğimiz yıla göre daha iyi. Biz de parka geliyoruz, serinlemeye çalışıyoruz. Adana'da sıcak öldürücü oluyor. Bir keresinde Sahra Çölü'nün hava durumuna bakmıştım. Adana'nın sıcaklığı Sahra ile yarışıyor” diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın. 

Yorum Yaz-->