Adana’da öğle vakitlerinde aniden bastıran yağmurdan kaçmak isteyen vatandaşlar, ağaç altlarına ve işyerlerinin saçak sığındı. Etkisini sürekli arttıran yağmurdan kaçmak isteyen bazı yurttaşların koşuşturması gülünç durumları meydana getirdi.

SICAKLIK 32 DERECE FAKAT YAĞMUR İP GİBİ

Adana’nın havası insanları gibi değişik yönde ilerliyor. Sıcaklığın 32 dereceye ulaştığı şehirde hafta sonuna dek parçalı bulutlu, cumartesi ve pazar günleri ise yağmurlu bir hava bekleniyor.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ADANA UYARDI

Meteoroloji hava tahminlerine göre hava sıcaklığının düşeceğinin hafta sonu havanın şiddetli yağışlarla geçeceğini vatandaşların dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Adana’da hava sıcaklığı gök gürültülü 17 derece olacağı belirtildi.

Adana’da cumartesi günü şiddetli yağış beklenildiği duyuruldu. Vatandaşların su baskını, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yaşanacağından kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması için uyardı.

Adana'da yağmur'dan kaçan vatandaşların bir çoğu yere düşerek gülünç durumlara neden oldu.Adana'da yağmurun ip gibi yağması nedeniyle bodrum ve zemin kattakı evler su baskınları meydana geldl.Ve Adana Büyükşehir Belediyesi vatandaşların yardımına yetişerek onlara yardımda bulundu.