Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve asayiş polisleri olmak üzere bin polis, yasa dışı gösterilerin yapıldığı Küçükkırım, 6 Ocak, Belediye Evleri başta olmak üzere 9 ayrı mahallede narkoterör operasyonu yaptı. Operasyonda, Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ve uzun namlulu silahlı polisler çevrede geniş güvenlik önlemi almaya başladı.

Operasyon dahil olan polisler, çok sayıda iş yerinde kimlik kontrolü yaptı. Bazı vatandaşlar polise yapılan uygulamadan dolayı tek tek teşekkür etti.

Ekipler, şehir giriş çıkışları ile şehir merkezlerinde daha önceden tespit edilen hassas noktalarda şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yaptı, bazı araçlar özel eğitimli köpekler yardımıylaarandı.

Yapılan uygulamada 450 kişinin GBT'si yapılırken, şahısların üzerinde, ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 30 kök hint keneviri ,1 kilogram kubar esrar, 20 gram eroin ve 40 adet uyuşturucu hap, bin 500 adet kaçak sigara ve çok sayıda kaçak içki ele geçirildi. Olayla alakalı 7 kişi gözaltına alınarak sorgulanmak üzere karakola götürüldü.

 

Kaynak: Sabah