Adana'da Çığ Felaketi! 1 Ölü

Adana'nın Pozantı ilçesi Armutoluğu yaylasında çığ düşmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi de kayıp.

Adana'da Çığ Felaketi! 1 Ölü

Adana'da Çığ Felaketi! 1 Ölü

Adana Valiliğinden yapılan açıklamada, Pozantı ilçesi Armutoluğu yaylasında çığ düşmesi sonucu ilk belirlemelere göre 1 kişin hayatını kaybettiği, 1 kişinin de kaybolduğu bildirildi.

Saat 17.30 sıralarında ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Çamlıbel Mahallesi Çatalsınır mevkiindeki krom madeninde çalışan kepçe operatörü, kar nedeniyle kapanan yolu açmak için aracıyla hareket etti. Uzun süre kepçe operatöründen haber alamayan 3 iş arkadaşı da aramak için yola çıktı.

Madenden kısa bir mesafe uzaklaşan işçilerin üzerine çığ düştü. Madende çalışanların müdahalesi ile çığ altında kalan işçilerden kepçe operatörü ile bir arkadaşı kısa sürede yaralı olarak kurtarılırken, bir kişinin ise cansız bedeni çıkartıldı. Bir işçiye ise ulaşılamadı.

Maden çalışanlarının ihbarı üzerine bölgeye AFAD, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kar kalınlığının 40 santimetreyi aştığı bölgede ekipler hem zamanla, hem de olumsuz doğa koşulları altında kayıp işçiye ulaşabilmek için seferber oldu. Halen ulaşılamayan diğer işçinin kurtarılması için çalışmalar sürdürülüyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz