Emniyet Genel Müdürlüğü Uyuşturucu Suçları İle Mücadele Daire Başkanlığı, bölücü terör örgütünün en önemli finans kaynaklarından haline gelen uyuşturucu satıcılarına yönelik yurt genelinde operasyon kararı aldı.

BİN 500 POLİS KATILDI

Adana Emniyet Müdürlüğü'nün Uyuşturucu Suçları ile Mücadele Şubesi koordinesinde il merkezindeki sokak satıcılarına yönelik çalışma yapıldı. Sabah saatlerinde Adana Emniyet Müdürlüğü'nde toplanan 200 ekip, eş zamanlı olarak önceden tespit edilen adreslere baskın gerekleştirdi. Operasyona, Özel Harekat timlerinin yanı sıra Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Asayiş Şubesi'nden bin 500 polis katıldı.

SIKI DENETİM İÇİNDE ARAMA YAPILDI

Terör örgütü yandaşlarının sokak gösterilerine sahne olan bölgelere zırhlı araçlar eşliğinde giden ekipler, tespit edilen adreslere girdi. Çelik yelekli timler, uzun namlulu silahları ile binaların çevresinde güvenlik önlemi alırken, uzman polisler dolapları, evlerin yataklarının altına ve çatılardaki güvercin kafeslerine kadar çok ince arama faaliyetleri yaptı. Uyuşturucu operasyonları için eğitilen köpeklerin de kullanıldığı operasyonda çok miktarda uyuşturucu, 2 tabanca ile bu silahlara ait mermiler yakalandı.

25 KİŞİ GÖZALTINDA

Yaklaşık 2 saat devam eden operasyonda, 25 sokak satıcısı gözaltına alındı. Sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi'ne getirilen uyuşturucu satıcıları, sorgulanmak için Adana Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Kaynak: En Son Haber