Öğrenilen bilgiye göre, jandarma ekipleri, Çokak Mahallesi'nde Hüseyin Doğan'a ait eve dyapılan ve 5 kişinin öldüğü saldırıyla alakalı soruşturma doğrultusunda görgü tanıklarının ifadesine başvurdu. İfadeler doğrultusunda çalışmalarını sürdüren ekipler, saldırıyı gerçekleştirdiği ileri sürülen İbrahim A'nın cep telefonu sinyallerini takibe aldı.

Ekipler, şüphelinin Kozan Organize Sanayi Bölgesi'nde olduğu bilgisi üzerine düzenledikleri operasyonla İbrahim A'yı üzerindeki kanlı gömlekle yakaladı. Operasyonda, zanlının olay sırasında kullandığı değerlendirilen bir pompalı tüfek ve iki tabanca ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlının, işlemlerinin ardından jandarma ekiplerine teslim edileceği belirtildi.

AA muhabirinin öğrendiği bilgiye göre, bir kişinin saldırıdan son anda evin arka odasındaki pencereden kaçarak kurtulduğu ortaya çıktı.

Saldırı esnasında evde bulunan G.T. (19) silah seslerini duyunca arka odaya kaçtı. Odanın penceresinden dışarı çıkan G.T, durumu jandarmaya bildirdi. G.T'nin, ekipler olay yerine ulaşana kadar güvenli bir yerde saklandığı öğrenildi.

Kozan ilçesinde bir eve düzenlenen silahlı saldırıda, iki kardeş ve dini nikahlı eşleri ile 8 yaşındaki bir çocuk yaşamını yitirmişti.

 

Kaynak: Sabah