Adana'da birden artan sıcaklığın etkisi ile başta çocuklar çocuklar ve gençler olmak üzere sulama kanalına girerek serinlemeye çalıştı. Sulama kanalına girmeyi tercih etmeyen vatandaşlar ise parklarda ağaç gölgelerinde dinlenmeyi tercih etti.

Adana'da bugün termometreler kırk altı (46) dereceye kadar yükseldi. Özellikle Gençler ve çocuklar sulama kanalı ile barajlara girerek serinlemeye çalışırken, diğer vatandaşlar parklara hücum etti.

Adana güneyden gelen sıcak havanın etkisi altına girer iken termöometreler bugün kırk altı dereceye yükseldi. Sıcaktan daralan çocuklar ve gençler, boğulabilecekleri riskini göz ardı ederek sulama kanallarına girip serinlemeye çalıştı. Sıcaklar sebebiyle şehirde sokaklarda vatandaşlar sıcaktan dolaşamazken, dışarı çıkmak zorunda kalanlar ise parklarda ağaç gölgelerinde inzivaya çekilmeyi tercih etti. Bazı vatandaşlar ise parklarda yatarak zaman geçirdi.

Parklarda gölgede oturan bir vatandaş, insanlara dışarı çıkmamalarını önererek, kendisinin zorunluluktan çıktığını ve dayanamayıp gölgede oturduğunu bildirdi.

DAHA DA SICAK OLACAK

Başka bir vatandaş ise, “Sıcaklar daha gelmedi, önümüzdeki günler daha sıcak olacak. Eğer sıcak olmazsa Adana aç kalır, buğdayımız olmaz” diye belirtti.