CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasından sonra başlattığı yürüyüşün 10. gününü tamamladı.

Kılıçdaroğlu'na bugünkü yürüyüşünde, partisinin bazı milletvekilleri ve partililerin dışında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile Halkevleri üyeleri ve farklı barolardan 20'ye yakın avukat da eşlik etti.

HDP, KANDIRA'DA KARŞILAYACAK

HDP, yürüyüşü Kandıra sapağında karşılayacak.

Karşılamanın gerçekleşmesi tahmin edilen bölge, eski Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ'ın tutuklu bulunduğu cezaevine 20 kilometre mesafede yer alıyor

DAHA ÖNCE DEÇAĞRI YAPMIŞLARDI

HDP'nin küçütülmüş partisi olarak 2011 senesinde kurulan Halkların Demokratik Kongresi Adalet Yürüyüşü'ne katılın çağrısı yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun ajanlık suçundan 25 sen hapis cezasına çaptırılmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'dan İstanbul'a Adalet Yürüyüşü başlatmıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu protesto eylemine HDP kesiminden de destek geldi. Açık olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne açıkdan destek vermeyen HDP farklı kollarıyla bölücü seçmenini yürüyüşe ve desteğe çağırdı.

HDK'DAN ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE KATILIN ÇAĞRISI

HDP'nin pilot partisi HDK (Halkların Demokratik Kongresi) dün "Herkes için Adalet" sloganlarıyla yaptıkları çağrıda; "HDK Yürütme Kurulu güzergah üzerindeki yerel meclislerini bileşenlerini ve tüm toplumsal kesimleri kendi uygun buldukları yol ve yöntemlerle adalet talebini açıklamaya, sokağa taşırmaya davet etmektedir."ifadelerine yer verdi.