Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü isimi altında Ankara'dan İstanbul'a doğru yürümesini eleştirdi.

''BU YÜRÜYÜŞ CHP'NİN BONZAİSİDİR''

Yürüyüşünde 20. günü arkada bırakan Kemal Kılıçdaroğlu'nun hata yaptığını belirten Perinçek, “Bu yürüyüş CHP ile HDP’nin bir seçim ittifakı yürüyüşüdür. Bu yürüyüş CHP’nin bonzaisidir. Bakın bu yürüyüşte yer alan insanları PKK’nın üst düzey yöneticileri yollamıştır. Bunu Kemal Kılıçdaroğlu sorun bunu inkar edemezler." dedi.

CEMİL BAYIKLAR, DURAN KALKANLAR...

Perinçek ayrıca, "Buradan yeniden söylüyorum. HDP beraber yürünecek bir parti değil, kapatılacak bir partidir. Terör örgütüne lojistik desteği veriyor. İnsan kaynağını sağlıyor. Çok net söylüyorum. CHP Duran Kalkanlarla, Cemil Bayıklarla birlikte yürüyüş gerçekleştiriyor. Bunlarla iktidara yürünmez. Çukura yürüyor." şeklinde konuştu.

YÜZDE 49 YÜZDE 19'A DÜŞTÜ

Bu yürüyüşle CHP tabanının HDP’yle ittifaka alıştırılmak istendiğini ifade eden Doğu Perinçek, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bonzai gibi. Uyuştura uyuştura alıştırmaya çalışıyorlar. HDP’yi meclise sokan CHP bu şekilde AKP’yi düşürme planı yaptı.Fakat bunun olmayacağı belli. Onlara söyledik PKK’ya değil, MHP’ye gidin diye. Bizi dinlemediler. Bakın dün CHP PKK ile yürüdükten sonra yüzde 49 yüzde 19’a düşmüştür. Burdan ne çıkar? ABD’nin projesi çıkar.”