Adalet Bakanlığı Personel Alımı Devam Ediyor, Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru alımı ilanı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Gardiyan alımı başvuru şartlarına ilişkin detaylar da yine ilanda paylaşılmıştı. Peki, Adalet Bakanlığı gardiyan alımı başvuruları ne zaman bitecek?

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Devam Ediyor, Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı personel alımları doğrultusunda bünyesinde istihdam etmek üzere infaz koruma memuru alımı yapacak. Alımlar için adaylardan talep edilen genel ve özel koşullar belli oldu. Başvurularda son tarih ise 16 Temmuz 2019 olarak belirlendi.

SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN? 

Sözleşmeli infaz ve koruma memuru, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtipliği), teknisyen, hemşire, destek personeli (şoför, aşçı ve kaloriferci) sözlü sınavı 09/09/2019 ve devam eden günlerde yapılacaktır. İstihdam edilecek personel sayısı ve unvanına göre sözlü sınavın tarihleri sınavı yapacak ilgili Komisyon Başkanlığınca belirlenerek açıklanacak.

İNFAZ VE KORUMA MEMURLUĞUNA BAŞVURMAK İÇİN ÖZEL ŞARTLAR  

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 16/07/2019 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS-2018) yapıldığı senenin Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,(01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa olmamak,

Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR