Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE kendi bünyelerinde çalıştırılmak üzere 14 bin 304 memur alımını geride bıraktığımız günlerde düzenlenerek kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığı sözleşmeli personel alımı üstünden açıklandı.

Buna göre Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE değişik kadrolar için toplam 14 bin 304 memur alımı yapmaktadır. En fazla ilginin olduğu kadroların şu an için zabıt katibi ile infaz koruma memuru İKM yani gardiyan kadrosu olduğu iddia ediliyor. Fakat fazla kadro olduğu için bazı yerlerde kadrolar dolmayabilir.

ALINAN KADROLAR NEDİR?

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE mübaşir pozsiyonu için 527 kişi, gardiyan infaz koruma memuru İKM pozsiyonu için 6 bin 684 kişi, zabıt katibi pozisyonu için 4 bin 771 kişi, icra katibi pozisyonu için bin 344 kişi olmak üzere toplam 14 bin 304 memur alımı gerçekleştirilecekti. Buna göre başvurular bitiyor.

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE 11 Haziran 2018 tarihinde başvurular bitmektedir. Adayların 11 Haziran tarihinde Adliye komisyonlarına giderek başvuru gerçekleştirmesi lazımdır. Mutlaka adayların sabah erkenden adliyelere giderek uygun olduğu kadrolar için başvurularını tamamlaması lazımdır.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.