Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı yürüyüş hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ, sözlerinde Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. Bakan Bozdağ, "Yargı üyelerini hedef tahtasına koymak yanlıştır ve suç teşkil eden bir eylemdir" ifadeleriyle Kılıçdaroğlu’nun yürüyüş hareketine ilişkin fikrini beyan etti.

“KILIÇDAROĞLU İNSANLARI KIŞKIRTIYOR”

Bakan Bozdağ açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu’ya ilişkin çıkan hapis kararının sonrasında çıkmış olduğu yürüyüş hareketi, yargıya ve yargı üyelerine ilişkin eleştiri hudutlarını zedeleyen, küçük düşürücü, tezyif ve kışkırtma niteliğinde bir tutum oluşturan kararları kaygı uyandırıcıdır. Yargılama henüz devam etmekteyken, bu süreci hukuka uygun olmayan bir şekilde etki altında bırakacak şekilde beyanatlarda bulunmak, yargı üyelerini hedef tahtasına koymak, tahkir ve tehditte bulunmak aşikar bir şekilde suç içeren bir davranıştır."

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Berberoğlu’nun 25 sene hapis yatmasının protesto edildiği yürüyüşün, Ankara Güvenpark’ta ilk adımı atılmış ve ilk durak Hipodrom’da ara verildi. Kılıçdaroğlu gündüz boyunca yürümeyi, geceleyin ise karavan veya otobüste kalmayı tasarladığı aktarılıyor. Kılıçdaroğlu, sunduğu beyanat çerçevesinde yargı üyelerine sert ifadelerle suçlamalar yöneltiyor.