16 Eylül 2019
  • Istanbul 20.56°
  • Ankara 14°
  • Izmir 21.11°
İmsak 05:11
Güneş 06:38
Öğle 13:04
İkindi 16:34
Akşam 19:21
Yatsı 20:41
BIST103.072
Dolar5,7363
Euro6,3556
Altın277,9710

Adada Atlı Fayton Yerine Bu Araçlar Olacak

İBB, adalarda yeni bir araçları uygulamaya geçirmeyi hedefliyor. Sorumluların yaptığı açıklamaya göre, Adalar'da artık atlı faytonlar yerine elektrikli araçlar kullanılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adalar'da atlı faytonların yanı sıra, ulaşım niteliği taşıyan elektrikli araçları hizmete sunmayı hedefliyor.

EN FAZLA 12 KİŞİLİK OLACAK

İBB tarafından yapılan açıklamaya göre, ilk olarak Kınalıada'da olmak üzere; her biri en fazla 12 kişilik olmak üzere elektrikli araçla toplu taşımacılığın yapılması planlanıyor.

İLK ARAÇ GÜNLERDE HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK

İlk elektrikli araç önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak. Yolculuk ücretleri, İstanbulkart ile entegre hale getirilerek ödenecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile elektirikli araçların işletmesi İspark AŞ tarafından yürütülecek.

TEST EDİLDİKTEN SONRA TÜM ADALARDA UYGULANACAK

Elektrikli araç uygulaması Kınalıada’da test edildikten sonra süreç içeresinde tüm Adalar'daki toplu taşıma hizmetinin, elektrikli araçlarla yapılması hedefleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KONUYU İLİŞKİN AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adada fayton aracılığıyla zulüm gören atlara ilişkin şu ifade kullanmıştı:

"Adalar'da vicdanları yaralayan görüntülere şahit oluyoruz. Bu konudaki gerekli kararı aldık. Adalardaki atları faytonların boyunduruğundan kurtarıp özgürlüklerine kavuşturmak için bir çalışma yapıyoruz.’’

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri