Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yapacağı Millet Bahçesi Bugün Hizmete Giriyor

İçerisinde piknik alanları, oyun sahaları, macera adası, biyolojik gölet ile uçan teras yer alan Nakkaştepe Millet Bahçesi bugün açılıyor.

Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yapacağı Millet Bahçesi Bugün Hizmete Giriyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün Üsküdar Belediyesi’nin gerçekleştirdiği projelerin açılış törenine teşrif edecek. Cumhurbaşkanı tarafından açılan projelerden biri de uçanyol, gölet, macera parkuru, yapay şelaleyi de barındıran Boğaz manzaralı Nakkaştepe Millet Bahçesi. Açılış öncesi son hazırlıkları yerinde incelediğimiz Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde hummalı bir çalışma devam ediyor. 50 bin metrekarelik bir alana yapılan Nakkaştepe Millet Bahçesi’nin büyük kısmı Boğaz manzaralı. Piknik alanları, açık ve kapalı oyun sahaları, macera adası, spor aletleri, yaya yürüyüş yolları, etkinlik çayırı, biyolojik gölet, uçan ahşap yollar, ahşap seyir terasları, mini spor sahası, çocuklar için doğal keyif atölyeleri ve kamp ile okçuluk alanlarının yer aldığı park, eskiden askeri bölgeydi. Bahçenin peyzajında hiç beton malzeme kullanılmazken tüm yapı ahşap malzemelerle yapıldı. Mevcut ağaçların korunduğu projede, çam, kamelya, ardıç, biberiye ve defne gibi yeni ağaçlar da peyzaja ilave edildi.

UÇAN TERASTAN ÜÇ KÖPRÜ

Millet Bahçesi’nin içinde yer alan ve İstanbulluları en çok cezbetmesi beklenen yer ise ‘uçan teras’ olarak isimlendirilen kısım. Teras, tüm İstanbul’u ayaklar altına sererek gelenlere seyir zevki sunuyor. Boğaza hakim bir yerde olan terastan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bir bölümü görülebiliyor. Aynı anda 2 bin 500 kişi istifade edebilecek şekilde dizayn edilen parkın bir bölümünde aydınlatma güneş panelleriyle sağlanıyor.

Son Dakika Emlak Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri