AB'ye Sert Vize Yanıtı: Siz Yolunuza, Biz de Yolumuza

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüp Belediyesi Hizmet Binası ve Toplu Açılış Töreni'nde konuşuyor.

AB'ye Sert Vize Yanıtı: Siz Yolunuza, Biz de Yolumuza

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;,

"29 Mayıs'ta vasıl olacağımız İstanbul Fethi törenlerine önem veriyoruz. Bu yıl Yenikapı çok farklı olacak. Devlet inşallah bütün kurumlarıyla İstanbul tüm İstanbullularla fethi çok farklı kutlayacağız. Balkan Harbi'ne, Çanakkale'ye, Kut'ül Amare'ye, Sarıkamış'a, Gazze Savunmasına, 23 Nisan'a önem veriyoruz. Asıl cihat bu gönüllerin kazanılması mücadelesidir.

Masum insanları öldüren, kafa kesen, tecavüz eden teröristler İslam medeniyetinin en büyük düşmanlarıdır. Müslüman yıkmanın değil, inşa etmenin, husumetin değil muhabbetin peşindeki kişidir. Anadolu'nun İslamlaşması da Ahmet Yesevi gibi, Yunus Emre gibi, Hacı Bektaş gibi gönül sultanları vasıtasıyla olmuştur. Eyüp Sultan ününü gönüllere saldığı aşkla gerçekleştirmiştir. İslam coğrafyası olarak da böyle bir gönül tazelenmesine ihtiyacımız var.

AB VİZE SERBESTİSİ

Her türlü girişimde bulunmuş olmamıza rağmen, kinin, nefretin bu denli yaygınlamasını, bu tür idamları yapan bir anlayışı ne demokratik olarak, ne adil yönetim olarak görüyorum. Huzurlarınızda lanetliyorum. Suriye'de 12 milyon insan mağdur edilmişken hiçbir Müslüman kendini bu vebalden ayrı tutamaz. Türkiye dört bir yanından terör örgütlerinin ve onlara destekçilerinin saldırısı altındayken, şu anda AB vize için 'terörle mücadele yasasını değiştireceksiniz' diyor. Siz önce AB Parlamantosu önünde çadır kuranlara karşı zihniyetinizi niye değiştirmiyorsunuz? Onlara çadır kurduracaksın, demokrasi için olduğunu söyleyeceksin; bize de vizeyi kaldıracağım şartı da şu. Biz yolumuza gidiyoruz, siz de yolunuza gidin. Kiminle anlaşabiliyorsan onla anlaş."

DAVUTOĞLU'NA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Şu dönemde belli sıkıntılar yaşanıyor. Bizim de dayanışmayı çok daha güçlendirmemiz lazım. İktidar partisi olan AK Parti 22 Mayıs'ta kongreye gitme kararı aldı. Hem AK Parti'nin kongre kararı ve Sayın Başbakan'ın aday olmama kararını hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Başbakan'a başbakanlık sürecinde verdiği hizmetlerden dolayı şahsım adına teşekkür ediyorum. Milletimiz bu ülke için tuğla üzerine tuğla koyan kimseyi unutmaz. Sayın Başbakanımızın da müstesna bir yere sahip olduğuna inanıyorum. Sayın Davutoğlu'na teşekkür ediyorum.

Bu tür makamlar bir nevi bayrak yarışıdır. 22 Mayıs'taki kongrede seçilecek kişi bu bayrağı devralacak ve hizmet yarışı bu şekilde sürüp gidecek. Çalışmalarımızla hem milletimiz, hem de Rabbimiz huzurunda ibra olmamızdır. Bayrağı devralacak arkadaşlarımıza da şimdiden başarılar diliyorum.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri