Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Hakim ve Cumhuriyet Savcısı Adayları Kura Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ lideri Gülen'in iadesi konusuna değindi.

Onlarca koli delilin ABD'ye gönderilmesine rağmen hala Gülen'in tutuklanmaması ve iadesinin yapılamamasını Erdoğan, sert sözlerle eleştirdi:

BUNDAN SONRA BİZ DE YARGIYA HAVALE EDECEĞİZ

"Bizden istedikleri zaman teröristleri veriyoruz. Ama bakın onlar bir teröristi bize vermiyor, neymiş yargı varmış. Bundan sonra onlar bizden istedikleri zaman da yargıya havale edeceğiz."

ABD'YE SERT TEPKİ

Dünyadan bize akıl verenler var. Bu kadar ismi nereden biliyorsunuz, nasıl bunları bir anda içeri alıyorsunuz? Biz devletiz ya burası muhtarlık değil. Sen kalkacaksın savcılarını Türkiye'ye göndereceksin yedirip içirip göndereceksin. Sonra bizim masum vatandaşımızı orada içeri alacak ve diyecek ki bizde bağımsız yargı var. Kimse kusura bakmasın bizdeki yargı sizden daha bağımsız.

"MAĞDUR FALAN YOK"

Erdoğan "Zaman zaman 'Mağdurlar var' deniyor. Kusura bakmayın mağdur falan yok. Bütün mesele yargı, kolluk kuyvvetleri ile birlikte burada samimi davrandığı sürece burada mağdur yok." dedi.
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

15 Temmuz bu ihanet çetesinin ilk darbe girişimi değildir. FETÖ ilk hamlesinin 17-25 Aralık'ta yaptı. Türkiye 15 Temmuz gecesinin ardından kaos yaşamamışsa 17-25'in önüne geçilmesine borçluyuz. Yargıda ve emniyette gerekli tedbirleri almamış oslaydık çok daha farklı olabilirdi. Yargının yardımı, milletin cesareti sayesinde ikinci kurtuluş savaşından milletimiz galip çıktı.

FETÖ başta olmaz üzere hukuk çerçevesinde saddece vicdanınızın sesini dinleyerek karar vermelisiniz.

Biz irademizi hakka teslim etmek zorundayız irademizi birlrilne ipotek verirsek yanarız.