ABD'ye Büyük Misilleme!

Dışişleri Bakanlığı, ABD'ye seyahat edecek Türk vatandaşlarını bu ülkede meydana gelen terör, şiddet olayları ve keyfi tutuklamalar sebebiyle uyarıda bulundu.

ABD'ye Büyük Misilleme!

Dışişleri Bakanlığı ABD'ye seyahat uyarısında bulundu. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "ABD'ye seyahat planları gözden geçirilmeli. Terör saldırılarında yükselme var" ifadeleri yer aldı.

Dışişleri tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

ABD'de meydana gelen terör saldırıları ve şiddet olaylarında son zamanlarda yükselme olduğu gözlenmektedir. Bombalı veya silahlı terör eylemlerinin yanısıra, araçların kalabalık üzerine sürülmesi suretiyle gerçekleştirilen saldırıların, şehir merkezleri ile kültürel etkinlikleri, metro istasyonlarını, kamu binalarını, ibadet yerlerini hatta okul kampüslerini hedef almaya devam etmesi muhtemeldir.

Ohio Üniversite Kampüsünde, Forth Lauderdale-Hollywood Havalimanında, Minnesota'da Dar Al-Farooq Camiinde, Teksas'taki bir kilisede düzenlenen saldırılar, Charlottesville ve New York'ta araçların kalabalığa sürülmesi suretiyle gerçekleştirilen saldırılar ve son olarak da New York metrosundaki bombalı saldırı, ABD'de yaşanan terörizme ve/veya aşırı sağcı/ırkçı eylemlere örnek teşkil etmektedir.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı doğru kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR