Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması dahilinde gözaltına alınmasının ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakılan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanı Ayşe Yılmaz için yakalama emri çıkartıldı.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca devam edilen FETÖ soruşturması dahilinde gözaltına alınan Yılmaz, emniyetteki işlemlerinden sonra adliyeye götürüldü.

Ankara Adliyesinde soruşturmayı devam ettiren cumhuriyet savcısına ifade veren Yılmaz, tutuklama istemiyle sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından ifadesi alınan Yılmaz, üzerine atılı suçlamaları redderek, Bank Asya'da hesabı olduğunu, bir kardeşinin FETÖ soruşturması dahilinde tutuklandığını, bir kardeşinin ise görevinden ihraç edildiğini belirtti.

Eşinin, FETÖ ile ilişkili olduğu gerekçesiyle OHAL dahilinde çıkartılan KHK ile kapatılan bir vakfın yöneticisi olduğundan haberi olmadığını belirten Yılmaz, 1997'den beri 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanı olduğunu ve halen bu görevine devam ettiğini belirtti.

Yılmaz, hakimlikteki ifadesinden sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bunun üzerine soruşturmayı devam ettiren cumhuriyet savcısı, Yılmaz'ın serbest bırakılmasına itiraz etti. İtirazı inceleyen Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği de itirazın yerinde olduğu sonucuna vararak, Yılmaz için tutuklamaya yönelik yakalama emri verdi.