Hain Terör örgütü PKK'nın Suriye ayağı olan  YPG'ye ABD'nin verdiği silahlar, uluslararası Fransız haber ajansı Reuters tarafından görüntülendi.

Görüntülerde uzun menzilli keskin nişancı tüfeği, gözetleme dürbünü ve zırhlı kamyonlar göze çarpıyor. Bir başka görüntüde ise, uçurulan bir insansız hava aracı var.

Rakka kuşatmasında YPG ile beraber hareket eden Pentagon, şuana kadar 135 TIR'a yüklenmiş zırhlı araç ve askeri

teçhizat hain teröristlere gönderdi. Geçen aylarda son gönderim, Irak üstünden Suriye'ye giden TIR'ların Rakka bölgesine gitmesiyle gerçekleşmişti.

ABD KABUL ETMEDİ

Türkiye, ilk başından beri Washington'dan Rakka operasyonunun beraber gerçekleşmesini istiyordu. Ankara, YPG'ye gönderilen silahların Türkiye'ye karşı da kullanılacağını binlerce kez ABD'ye iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Washington ziyaretinde de konu gündeme geldi fakat Donald Trump terör örgütü YPG ısrarından vazgeçmedi.

''BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen günlerde yaptığı açıklamada, "Şu anda şahısım ve Türkiye Amerika’nın terör örgütü PYD’ye ve YPG’ye yaklaşım şeklini hiç hoş bulmuyor.Doğru bir yaklaşım tarzı değil. Kaldı ki, Amerika’nın askerleri, subayları bu terör örgütüyle birlikte hareket ediyorlar. Amerika bu terör örgütüne çok fazla miktarda ne yazık ki silah göndermiştir. Bunların içinde ağır silahlar vardır, hafif silahlar vardır, bu verilen silahların miktarı çok çok fazla" demişti.