17 Temmuz 2019
  • Istanbul 24°
  • Ankara 26°
  • Izmir 27.22°
İmsak 03:45
Güneş 05:38
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:27
BIST98.028
Dolar5,7162
Euro6,4109
Altın257,90

ABD’nin Teröristlere Verdiği Silahlar Görüntülendi!

Rakka operasyonunda YPG'li teröristler uzun menzilli keskin nişancı tüfeği ve Amerikan üretimi olan zırhlı araçları kullanıyor.

ABD’nin Teröristlere Verdiği Silahlar Görüntülendi!

Hain Terör örgütü PKK'nın Suriye ayağı olan  YPG'ye ABD'nin verdiği silahlar, uluslararası Fransız haber ajansı Reuters tarafından görüntülendi.

Görüntülerde uzun menzilli keskin nişancı tüfeği, gözetleme dürbünü ve zırhlı kamyonlar göze çarpıyor. Bir başka görüntüde ise, uçurulan bir insansız hava aracı var.

Rakka kuşatmasında YPG ile beraber hareket eden Pentagon, şuana kadar 135 TIR'a yüklenmiş zırhlı araç ve askeri

teçhizat hain teröristlere gönderdi. Geçen aylarda son gönderim, Irak üstünden Suriye'ye giden TIR'ların Rakka bölgesine gitmesiyle gerçekleşmişti.

ABD KABUL ETMEDİ

Türkiye, ilk başından beri Washington'dan Rakka operasyonunun beraber gerçekleşmesini istiyordu. Ankara, YPG'ye gönderilen silahların Türkiye'ye karşı da kullanılacağını binlerce kez ABD'ye iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Washington ziyaretinde de konu gündeme geldi fakat Donald Trump terör örgütü YPG ısrarından vazgeçmedi.

''BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen günlerde yaptığı açıklamada, "Şu anda şahısım ve Türkiye Amerika’nın terör örgütü PYD’ye ve YPG’ye yaklaşım şeklini hiç hoş bulmuyor.Doğru bir yaklaşım tarzı değil. Kaldı ki, Amerika’nın askerleri, subayları bu terör örgütüyle birlikte hareket ediyorlar. Amerika bu terör örgütüne çok fazla miktarda ne yazık ki silah göndermiştir. Bunların içinde ağır silahlar vardır, hafif silahlar vardır, bu verilen silahların miktarı çok çok fazla" demişti.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri