Ukrayna'da kimliği bilinmeyen kişinin Kiev'deki ABD Büyükelçilik binasına bomba atılarak saldırıda bulundu. Ukrayna polisi, bölgede meydana gelen patlamayala ilgili kimlik aramalarına çalışıyor. Emniyet Sözcüsü Blişcik, bombalı saldırıyı terör eylemi olaran nitelendirdi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı belirlendi.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan ABD Büyükelçiliği kompleksine bombalı saldırı düzenlendiği bildiriliyor.

Polis, gece yarısı sonrasında büyükelçilik kompleksinde vuku bulan patlamayla alakalı olarak, kimliği henüz tespit edilemeyen bir saldırganın yaptığı bombalı saldırıya sebep olduğunu dile getirdi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA:

Emniyette görevli sözcü Oksana Blişçik, internetteki sayfasından yaptığı açıklamada meselenin bir terör saldırısı olduğunu ifade etti.

Emniyet sözcüsü, olay sonucunda ölen ve yaralanan bir kişinin bulunmadığı ifade etti. Olaya ilişkin incelemeler sürmekteyken, İçişleri Bakanlığı'ndan olaya dair açıklama geldi.

Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Anton Geraşçenko ise Ukrayna Emniyet Birimlerinin (SBU) ABD Büyükelçiliği emniyet mensuplarıyla iş birliği yürüterek olayın çözülmesi için yardımda bulunduğu ve bombalı saldırıyı gerçekleştiren kişinin belirlenmesi adına gerçekleştirilen çalışmalarda video kayıtlarını ele alarak işe başlanıldığını ifade etti.