ABD'de Cumhuriyetçi senatör Steve Scalise'ın Virginia'da silahlı bir suikast sonucu vurulduğu belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri' nde Cumhuriyetçi senatör Steve Scalise' ın Virginia' da silahla vurulduğu belirtildi.

EN AZ 5 YARALI VAR

Olayın Amerika Birleşik Devetletleri senatörlerinin beyzbol oynadığı sahada yaşandığı ve en az 5 şahısın yaralandığı gelen bilgiler arasında. Olayın yaşandığı yerde 15 ila 25 kongre üyesinin olduğu bildirildi.

EN AZ 50 İLE 100 EL ATEŞ EDİLDİ

Olayda kullanılan silahın yarı otomatik bir silah olduğu ve 50 ile 100 el ateş edildiği bildirildi. Yapılan silahlı saldırıda, Scalise'ın danışmanlarından birinin de yaralandığı kaydedildi. Saldırıyı yapanların bir kişiden fazla olduğu söyleniyor.

BEYAZ SARAY'DAN İLK AÇIKLAMA

Saldırıdan sonra resmi Twitter hesabından bir mesaj paylaşan Beyaz Saray Sözcüsü olan Sean Spicer, olay ile ilgili olarak Amerika Birleşik Devletleri  Başkanı Donald Trump'a bilgi verildiğini ifade etti.

SALDIRGAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Polis birimlerinden gelen açıklama doğrultusunda, olayın kontrol altına alındığı bildirildi. Saldırganın etkisiz hale getirildiği de gelen bilgiler arasında.

STEVE SCALISE KİMDİR?

Cumhuriyetçi Parti'nin çoğunluk lideri olan 51 yaşındaki Steve Scalise 2008 senesinden bu yana Louisiana Eyaleti'nin Temsilcisi olarak görev yapmaktadır. Scalise Cumhuriyetçi Parti'nin üç numaralı ismi olarak lanse ediliyor.